personal logo

Członkowie Sopockiego Klubu Fotograficznego


Adriana Gromadzka

Agnieszka Matras https://www.instagram.com/aggie_matras_photography/

Moja pasja fotografowania zrodziła się wraz z pasją do podróży. Przemierzając świat starałam się uwieczniać krajobrazy i miejsca, do których prawdopodobnie już nie wrócę oraz ich mieszkańców. W firmie w której obecnie pracuję, dostałam projekt, by zrobić wszystkim pracownikom zdjęcia biznesowe. Sfotografowałam ponad 500 osób. Poszłam dalej. By zdobyć większą wiedzę zwłaszcza na temat zdjęć studyjnych, zapisałam się na indywidualny kurs fotografii.  A potem, gdy stwierdziłam, że chcę wiedzieć więcej i chcę być jeszcze lepsza w robieniu zdjęć, poszłam do Trójmiejskiej Szkoły Fotografii, którą, po 2 latach nauki i praktyki, ukończyłam z wyróżnieniem. Moja chęć rozwoju się nie skończyła. Nadal poszukuję i nadal czekam na swoje najlepsze zdjęcie. Mimo, że kocham pejzaże, jednak moją pasją są ludzie. Kocham fotografować dzieci, starych ludzi, seksowne kobiety. Widzę, że przez to, że jestem otwarta i naturalna, ludzie chętnie się przede mną otwierają i mniej pozują, są bardziej naturalni. A to zapewnia mi lepsze kadry.

Aleksandra Wietek

Andrzej Kamecki

Fotografia jest dla mnie sposobem na spędzanie wolnego czasu, okazją do zwolnienia tempa, do zatrzymania się na chwilę. Pozwala mi też przyjrzeć się dokładniej ludziom, miastu, krajobrazom, dostrzec rzeczy, które umykają uwadze kiedy się śpieszymy. Lubię fotografować w podróży, utrwalać miejsca w których byłem. Dzięki zdjęciom wspomnienia trwają dłużej. Fotografia dla mnie nie musi być perfekcyjna technicznie. Najważniejsze jest, żeby wywoływała jakieś emocje. Może to być nastrój miejsca, uchwycony specyficzny moment, czy ciekawa twarz. Bardzo podoba mi się konwencja reportażu, ciągu zdjęć tworzących spójną całość, opowiadających historię i chyba ten gatunek fotografii cenię najbardziej.

Anna Bigus

Bartłomiej Stasik

Dominika Lis-Gołębiewska

Elżbieta Warmińska

Ewelina Karczewska - Stasik

Ewelina Sielska

Katarzyna Goniszewska

Katarzyna Jaskulska

Katarzyna Karolak

Katarzyna Kujawska https://www.instagram.com/kkujawskaphoto/https://www.facebook.com/kkujawskaphoto/

Fotografuję, bo lubię zatrzymywać w kadrze to co widzę. Jest to dla mnie odskocznia od codzienności i czas kiedy mogę się zrelaksować. Tylko ja, aparati fotografowany obiekt. Lubię fotografować krajobrazy naturalne i miejskie.Bardzo lubię wykorzystywać długą ekspozycję w fotografii. Chciałabym również więcej czasu poświęcić fotografii miejskiej gdzie główną rolę odgrywa człowiek. Nie znam przepisu na dobre zdjęcie ale wiem, że aparat warto mieć zawsze przy sobie. Nie szukać na siłę tematu. On sam nas znajdzie.

Katarzyna Skóra

Krzysztof Lewandowski

Lidia Krzesińska

Magdalena Majchrzakowska https://magdaslow.flog.pl/

Fotografia uczy mnie cierpliwości i uważności, zachwyca możliwością chwytania chwili, a wraz z nią utrwalania emocji, kształtów, barw. Lubię obserwować i brać "pod lupę" najbliższe otoczenie, dzięki czemu nawet lichy paproch jawi mi się niczym kosmos.Bliska jest mi tradycja fotografii piktorialnej. Towarzyszy mi chęć lokowania moich zdjęć w obrębie sztuk pięknych. Dążę do robienia fotografii bazujących na estetyce malarstwa. Staram się operować plamą, grą światła i cienia, wyodrębniać motyw główny zdjęcia, bawić się nieostrością i rozmyciem. Szukam prostych kompozycji i miękkich ujęć.

Magdalena Molottke

Fotografia to moja największa pasja, to właśnie jej poświęcam dużą część mojego wolnego czasu i uwagi. Fotografia krajobrazowa i przyrodnicza są najbliższe memu sercu. Natura potrafi zachwycać nieustannie, za każdym razem inaczej, na nowo. Fotografia natury otwiera na piękno otaczającego nas świata. Uczy cierpliwości, wyczucia, wrażliwości i szacunku, pozwala dostrzegać to, czego inni nie widzą. Jest dla mnie sztuką obserwacji, umiejętnością odnalezienia czegoś ciekawego w najprostszych rzeczach. Niebanalnym postrzeganiem, czuciem i wyrażaniem wrażeń. Chciałabym, aby odbiorcy moich fotografii odczuwali podobne wrażenia czy emocje, jakie towarzyszyły mi podczas fotografowania danego kadru i odkrywali piękno zatrzymanej chwili. Uchwycone przeze mnie momenty są dla mnie w głównej mierze wspaniałą pamiątką niezapomnianych i fantastycznych chwil. Uwielbiam te chwile, kiedy mogę zapomnieć o wszystkim, być tu i teraz i oddać się temu, co kocham. Jedną z najwspanialszych rzeczy, którą dała mi moja pasja to możliwość poznania wyjątkowych, wspaniałych i wrażliwych ludzi, z którymi można pójść na koniec świata. Fotografię traktuję jako odskocznię od codzienności, a moje podejście do niej najlepiej oddaje cytat: Zdarzają się chwile, gdy nie masz przy sobie aparatu i wówczas widzisz najwspanialszy zachód słońca lub najpiękniejszą scenę, jaką zawsze chciałeś zobaczyć. Nie przejmuj się tym, że nie możesz go sfotografować. Usiądź i rozkoszuj się tym widokiem. ,,,^..^,,,

Małgorzata Szymańska http://gosiula.flog.plhttps://instagram.com/malgorzataszymanska15

Od czasu, kiedy skończyłam uczyć w szkole, brakowało mi zajęcia, w którym mogłabym się spełniać i rozwijać. Próbowałam podjąć się innych kreatywnych hobby, ale dopiero fotografia zaczęła dawać mi prawdziwą satysfakcję. Odkryłam w sobie pasję, która zaczęła uczyć mnie nowego sposobu postrzegania świata, kształtującą wrażliwość i wyczucie estetyki. Fotografia przypomniała mi jak bardzo fascynują mnie ludzie, przyroda oraz krajobrazy. Uwielbiam wyprawy w ciekawe zakątki mojego miasta, te, które tak rzadko są odwiedzane przez mieszczan i turystów. Chętnie je rejestruje. Przepadam za wyjazdami na wieś, gdzie mogę się wyciszyć na łonie natury, a zarazem pokazać jej piękno w obrazie fotograficznym. Szukanie unikatowych ujęć w takich i wielu innych miejscach, a następnie dzielenie się nimi poprzez obraz z rodziną i społecznością powoli stały się znaczącą częścią mojego życia.

Marcin Kołakowski https://www.instagram.com/marcin.kolakowski/

Realizuje fotograficzną pasję od czasów liceum, kiedy to m.in. wykonywał zdjęcia reportażowe dla lokalnej gazety. Z natury umysł ścisły, z wykształcenia ekonomista, z zawodu człowiek IT – urzeczywistnia swoją artystyczną duszę przy pomocy aparatu fotograficznego. Zafascynowany twórczością Richarda Avedona, Helmuta Newtona, Roberta Franka. Ostatnio jego największy entuzjazm wzbudza fotografia uliczna, dla której przemierza Trójmiasto (i nie tylko) w poszukiwaniu idealnego kadru  

Mariusz Ryplewicz

Mariusz Zarzycki https://share.gurushots.com/JvTRevyVLJ85VmL88

Tematyką przewodnią moich prac jest przyroda i jej mieszkańcy, głównie ptaki oraz duże ssaki. Fotografia przyrodnicza przenosi z szarej, miejskiej przestrzeni do magicznego, pełnego barw świata natury. Jest dla mnie odskocznią od gwaru i codziennego pędu, dostarcza niezwykłych emocji i pozwala na obcowanie z fascynującym światem dzikich zwierząt, który niewielu zna z tak bliska. Wciąż się dokształcam uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach i kursach fotograficznych, dzięki którym próbuję swoich sił w innych rodzajach fotografii.

Michał Goniszewski

Monika Zabłotna https://share.gurushots.com/z1q4kMGRQVJGbXrU8

Moje zainteresowanie fotografią wyrasta z miłości do natury i podróży. Zajmuję się przede wszystkim fotografią krajobrazową, przyrodniczą i podróżniczą. Od kilku lat chętnie fotografuję modernistyczną architekturę Gdyni. Włóczęga z aparatem to dla mnie radość odkrywania, odprężenie, kontemplacja, możliwość przyjrzenia się dokładniej temu, co zachwyca, porusza czy zaciekawia. Szczególnie cenię sobie fotografię czarno-białą, która wymaga większego zwrócenia uwagi na światłocień, fakturę, linie.

Natalia Żmudzińska

Piotr Cwiklinski

Robert Kraszewski

Wiesław Sadowski

Na codzień fukncjonuję się w świecie techniki, zaawansowanych technologii, gdzie jestem  "kółkiem w maszynie", elementem projektu, fragmentem algorytmu... Tam - kreatywność przeszkadza... w terminowej realizacji projektu... generuje niepotrzebne koszty... Tu w świecie fotografii kratywność jest pożądana... koszty ponoszone są po to aby realizowany projekt pokazał naszą kreatywnośc albo ja pobudził. Dwa światy... ale... przechodzenie między nimi nie wymaga aktywizowania magicznego portalu ... wystarzczy wziać do ręki aparat...

Wioletta Kopeć https://wioletta3713.pb.online/

Relacja człowiek-aparat nie należy do łatwych. Często wymagamy od siebie zupełnie czego innego, dochodzi do nieporozumień, a czasem nawet cichych dni bądź miesięcy. Nie mniej jednak uważam, że należy być wdzięcznym za te małe cuda techniki, dzięki którym możemy zatrzymać czas. I nie chodzi tu tylko o piękne widoki czy uśmiech na twarzach bliskich. Ale o wszelkie wewnętrzne przeżycia, które towarzyszą nam w chwili wykonywania fotografii. Jeśli się nam poszczęści bądź jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem - mają one bezpośrednie odzwierciedlenie w naszych pracach. Do tego właśnie staram się dążyć, choć wiem, że czeka mnie jeszcze daleka droga :)

zobacze pełną galerię zdjęć członków SKF